
dnostkami organizacyjnymi samorządu posiadającymi osobowość prawną są okręgowe izby radców prawnych i Krajowa Izba Radców Prawnych.
Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość świadczenia pomocy prawnej w stosunku pracy przez radców prawnych, czego nie wolno adwokatom.
W ostatnich latach znacząco rozszerzono uprawnienia radców prawnych do występowania przed sądami i organami, powierzając im obok wcześniejszej kompetencji do prowadzenia spraw administracyjnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych i administracyjnosądowych, także m.in. możliwość prowadzenia spraw rodzinnych i obrony w sprawach o wykroczenia, a także występowania jako pełnomocnik oraz obrońca (od 1 lipca 2015 r.) strony w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Radca_prawny
Dobry prawnik od spraw rozwodowych
Kancelaria prawna może zostać założona przez osobę, która ukończyła studia prawnicze i cieszy się nieposzlakowaną opinią. Tylko taka osoba będzie mogła liczyć na to, że osoby potrzebujące pomocy i rozwiązania swoich problemów, zechcą skorzystać z założonej przez nią kancelarii. Pracownikami kancelarii mogą zostać osoby, które również ukończyły odpowiednie studia, ale nie posiadają jeszcze tak dużego doświadczenia, żeby prowadzić własną kancelarię lub po prostu chcą pozostawać z kimś w spółce. Takie kancelarie bardzo często prowadzą sprawy rozwodowe. Dobrym prawnikiem od spraw rozwodowych jest ten, który może pochwalić się dużą ilością wygranych tego typu spraw i jest w stanie uzyskać dla swojego klienta odpowiednie alimenty.
Prawo rzeczowe - co to takiego?
Prawo rzeczowe ? dział prawa cywilnego regulujący powstanie, treść, zmianę i ustanie prawa własności i innych praw do rzeczy (w wyjątkowych sytuacjach także nie do rzeczy ? np. użytkowanie prawa). Prawo rzeczowe jest prawem bezwzględnym, czyli skutecznym erga omnes ? wobec wszystkich.
W Polsce kwestie związane z prawem rzeczowym reguluje księga druga kodeksu cywilnego ? Własność i inne prawa rzeczowe ? a także wiele ustaw szczególnych, np. ustawa o księgach wieczystych i hipotece, ustawa o własności lokali, ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów i inne.
Dla polskiego prawa rzeczowego charakterystyczne jest zamknięcie przez ustawodawcę katalogu praw rzeczowych ? tzw. zasada numerus clausus praw rzeczowych: własność, użytkowanie wieczyste, użytkowanie, służebność, zastaw, hipoteka, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_rzeczowe